Dziś jest 13.12.2017

Piernikowe chatki

W tym roku szkolnym na miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia z pomysłu nauczyciela przedmiotów artystycznych p. Michała Kowalskiego zorganizowano wystawę piernikowych domków, która potrwa do ogólnoszkolnej uroczystości wigilijnej. W przygotowaniu prac udział wzięły dzieci ze wszystkich klas – począwszy od oddziału zerowego, a skończywszy na klasie VII. Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania. Każda praca to istny majstersztyk nie pozwalający przejść obojętnie obok wystawy, na której możemy podziwiać nie tylko domki, ale choinki, zwierzęta i inne elementy przydomowej zagrody. Przykładem świątecznych przysmaków są również pojedyncze, ręcznie zdobione ciasteczka, wykonane właśnie przez dzieci z przedszkola. W sumie uczniowie zaprezentowali ponad 30 ręcznie zdobionych dzieł.  Wiele z nich to praca grupowa, co wskazuje na znacznie szersze zaangażowanie osobowe.

Obecnie w szkole unosi się niesamowity zapach piernika, który wodzi za nos niejednego łakomczucha, a i skusiłby osobę, która nie przepada za słodyczami. Za tak cudne prace każdy uczeń został nagrodzony ocenami celującymi i pochwałą w dzienniku. Zdjęcia i słowa nie odzwierciedlą realnego wyglądu i piękna, dlatego zapraszamy do osobistego podziwiania.

Michał Kowalski

Dodane przez: Grażyna Moreńska | data publikacji: Grudzień 7, 2017

Kalendarz 2017

« lis